Czy pijesz koktajle warzywno-owocowe dla zdrowia? Bez względu na to, jaka jest odpowiedź, na pewno wiesz, że są ultrazdrowe. Bazują w końcu na samych składnikach odżywczych, które wpływają na Twoje samopoczucie i urodę! Ale zaraz… dlaczego właściwie o tym mowa? A no właśnie dlatego, że mezoterapię można porównać do takiego „urodowego” koktajlu – jest miksem najlepszych substancji, które dbają o Twoje włosy i skórę! Zobacz, w jaki sposób!

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia to jeden z ulubionych zabiegów polecanych przez kosmetologów. Dlaczego? Podczas zabiegu do komórek trafia skondensowana dawka substancji odżywczych, dobranych indywidualnie przez kosmetologa – w zależności od potrzeb i celu mezoterapii.

Najczęściej są to:

Składniki aktywne trafiają bezpośrednio do komórek, dzięki czemu szybko stają się częścią krwiobiegu i zaczynają uwalniać swoje właściwości. Tym samym mezoterapia pozwala stosunkowo szybko odżywić skórę i włosy!

Pamiętaj jednak o tym, że substancje wprowadzone podczas mezoterapii działają tak samo jak zdrowa dieta czy wysiłek fizyczny – aby były efekty, musisz dostarczać je regularnie.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa – czym się różnią?

Różnica między mezoterapią igłową i bezigłową polega na sposobie podania substancji aktywnych.

Opcja bezigłowa, jak sama nazwa wskazuje, przebiega bez użycia dodatkowych akcesoriów medycznych – dostarczenie składników odżywczych odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia. W przypadku mezoterapii igłowej – wręcz przeciwnie.

Czy w takim razie jest jakaś różnica w działaniu?

Tak – w przypadku mezoterapii igłowej substancje aktywne znacznie szybciej docierają do krwiobiegu, gdyż są bezpośrednio wprowadzone do naskórka. Natomiast w przypadku opcji bezigłowej urządzenie jedynie ułatwia ich transport do organizmu.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa – którą wybrać?

Decydując się na zabieg, na pewno stoisz przed dylematem – którą w końcu metodę wybrać? Wszystko zależy od tego, jaki cel chcesz osiągnąć i w jakim czasie. Jeśli zależy Ci na dość szybkich efektach, wówczas lepszym wyborem będzie mezoterapia igłowa.

Z kolei bezigłowa to dobra alternatywa, jeśli masz obawy przed mezoterapią igłową (pamiętaj, że jest to zabieg w pełni bezpieczny, pod warunkiem że wykonuje go doświadczona osoba!) lub chcesz jedynie wzmocnić kondycję włosów bądź podtrzymać stan naskórka.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa – kiedy widać efekty?

Mezoterapia pomaga m.in.:

Zabieg również wzmacnia cebulki włosowe, dzięki czemu hamuje wypadanie kosmyków i pozwala cieszyć się gęstą czupryną.

Efekty te wymagają jednak kilku zabiegów, a ostateczny rezultat osiąga się po paru miesiącach regularnej mezoterapii. Odstępy między zabiegami mogą wynosić od 7 do 21 dni.